Kalender

Kronologisk

JULI








mandag

22.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

23.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

torsdag

25.

kl. 14.30

søndag

28.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP
Kirkekaffe i våbenhuset

mandag

29.

kl. 13.00-15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

30.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

AUGUST








søndag

4.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

søndag

11.

kl. 10.10

-

kl. 10.30

Gudstjeneste SKD

Kirkefrokost i Johanneshuset

tirsdag

13.

kl. 15.00

Menighedsrådsmøde i Johanneshuset

onsdag

14.

kl. 14.00 - 16.00

Sogneeftermiddag v/Doris Tiedemann

søndag

18.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

søndag

25.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP
Kirkekaffe i våbenhuset

onsdag

28.

kl. 16.00 - 17.30

torsdag

29.

kl. 14.30

SEPTEMBER








søndag

1.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

-

kl. 11.45

søndag

8.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

mandag

9.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

10.

kl. 15.00

Menighedsrådsmøde i Johanneshuset

onsdag

11.

Kl. 10.00

Høstgudstjeneste for børnehave/dagplejebørn

kl. 14.00 - 16.00

Sogneeftermiddag  v/Anne og Knud Erik Serup

torsdag

12.

kl. 19.00 - 21.00

søndag

15.

kl. 10.30

Høstgudstjeneste m/efterfølgende auktion SKD
Kirkefrokost i Johanneshuset

mandag

16.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

17.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

søndag

22.

kl. 10.30

Gudstjeneste SKD

mandag

23.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

24

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

onsdag

25.

kl. 16.00 - 17.30

torsdag

26.

kl. 14.30

-

kl. 17.00

Gudstjeneste SKD

Familigudstjeste m/efterfølgende spisning

søndag

29.

Kl. 10.30

Gudstjeneste LFS
Kirkekaffe i våbenhuset

mandag

30.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

OKTOBER








tirsdag

1.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

-

kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu

-

kl. 19.30 - 21.30

søndag

6.

kl. 10.10

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP
Kirkefrokost i Johanneshuset

mandag

7.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

8.

kl. 15.00

Menighedsrådsmøde i Johanneshuset

onsdag

kl. 14.00 - 16.00

 Sogneeftermiddag v/Stephanie Dedieu

søndag

13.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

mandag

14.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

15.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

søndag

20.

Kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

-

Kl. 19.00

Gudstjeneste DVP

Aftengudstjeneste u/altergang

mandag

21.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

22.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

søndag

27.

kl. 10.30

Familiegudstjeneste og konfirmandstart
Kirkekaffe i våbenhuset

mandag

28.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

29.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset 

onsdag

30.

kl. 16.00 - 17.30

torsdag

31.

kl. 14.30

NOVEMBER








søndag

3.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

-

kl. 16.00

Gudstjeneste DVP - LFS - SKD

mandag

4.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

5.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

-

kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu

søndag

10.

kl. 10.30

Gudstjeneste SD

mandag

11.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

12.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset


-

kl. 15.00

Menighedsrådsmøde i Johanneshuset 

onsdag

13.

kl. 14.00 - 16.00

Sogneeftermiddag v/Bente Johannesen

søndag

17.

kl.10.30

Gudstjeneste LFS

Kirkefrokost i Johanneshuset

mandag

18.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

19.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

søndag

24.

kl. 10.30

Gudstjeneste AMG
Kirkekaffe i våbenhuset

mandag

25.

kl. 13.00 - 15.30

Johanneshusets spilleklub

tirsdag

26.

kl. 14.00-15.00

Dart i Johanneshuset

onsdag

27.

kl. 16.00 - 17.30

torsdag

28.

kl. 14.30

DECEMBER








tirsdag

3.

kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu





JANAUR












Kalender