Kalender

Kalender

Kronologisk

JANUAR




søndag 

19.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

Kirkefrokost i Johanneshuset efter gudstjenesten

søndag 

26.

kl. 10.30

Gudstjeneste UO
Kirkekaffe efter gudstjenesten

mandag

27.

kl. 14.00

onsdag

29.

kl. 16.00 - 17.30

FEBRUAR

søndag 

2.

kl. 10.10

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

kl. 19.00

Kyndelmisse aftensgudstjeneste LFS

mandag

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

4.

kl. 14.00 - 15.00

onsdag

5.

kl. 14.00 - 16.00

Sogneeftermiddag v/Ketty Hjøllund

søndag 

9.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

Kirkefrokost i Johanneshuset efter gudstjenesten

mandag

kl. 13.00 - 15.30


10.

kl. 14.00

tirsdag

11.

kl. 14.00 - 15.00


kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

søndag 

16.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

mandag

17.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

18.

kl. 14.00 - 15.00



kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu

søndag 

23.

kl. 10.30

Familiegudstjeneste SKD
Tøndeslagning og fastelavnsboller til alle i Johanneshuset

mandag

24.

kl. 13.00 - 15.30


kl. 14.00

tirsdag

kl. 14.00 - 15.00

onsdag

26.

kl. 16.00 - 17.30

MARTS

søndag

1.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

tirsdag

3.

kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu

søndag

8.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

kl. 14.00 - 17.00

Nødhjælpsbanko til fordel for Folkekirkens Nødhjælp 2020

mandag

9.

kl. 13.00 - 15.30


9.

kl. 14.00

tirsdag

10.

kl. 14.00 - 15.00


kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

onsdag

11.

kl. 14.00 - 16.00

Sogneeftermiddag v/Frederik Svinth

søndag

15.

kl. 10.30

Gudstjeneste AMGR

Kirkefrokost i Johanneshuset efter gudstjenesten

mandag

16.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

17.

kl. 14.00 - 15.00

torsdag

19.

kl. 17.00

Familiegudstjeneste - derefter fællesspisning i Johanneshuset

søndag

22.

kl. 10.30

Gudstjeneste UO

mandag

23.

kl. 13.00 - 15.30



kl. 14.00

tirsdag

24.

kl. 14.00 - 15.00

onsdag

25.

kl. 16.00 - 17.30

søndag

29.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

Kirkekaffe efter gudstjenesten

mandag

30.

kl. 13.00 - 15.30

APRIL

torsdag

2.

kl. 19.30

søndag

5.

kl. 10.30

Gudstjeneste SKD

mandag

6.

kl. 13.00 - 15.30



kl. 14.00

tirsdag

7.

kl. 14.00 - 15.00



kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu

torsdag

9.

kl. 17.00

Skærtorsdag DVP
Fællesspisning i Johanneshuset efter gudstjenesten

fredag

10.

kl. 10.30

Gudstjeneste SKD

søndag

12.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

mandag

13.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

tirsdag

14.

kl. 14.00 - 15.00



kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

onsdag

15.

kl. 14.00 - 16.00

Sogneeftermiddag v/Jørgen Flindt

søndag

19.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

Konfirmation

mandag

20.

kl. 13.00 - 15.30


kl. 14.00

tirsdag

21.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00

torsdag

23.

kl. 16.00 - 18.00

søndag

26.

kl. 10.10

kl. 10.30

Fokus på salmesang 

Gudstjeneste DVP

Kirkekaffe efter gudstjenesten

mandag

27.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

28.

kl. 14.00 - 15.00

onsdag

29.

kl. 16.00 - 17.30

torsdag

30.

kl. 16.00 - 18.00

MAJ

søndag

3.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

mandag

4.

kl. 13.00 - 15.30



kl. 14.00

kl. 19.30

Alsang v/Leif Arffmann - 75 årsdagen for befrielsesbudskabet

tirsdag

5.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00


kl. 19.30

Mediativ aftenkirke v/Sarah Kragh Dedieu

torsdag

7.

kl. 16.00 - 18.00

fredag

8.

kl. 10.30

Gudstjeneste SKD

søndag

10.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

mandag

11.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

12.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

kl. 16.00 - 18.00

torsdag

14.

kl. 16.00 - 18.00

søndag

17.

kl. 10.30

Gudstjeneste SKD

Kirkefrokost i Johanneshuset efter gudstjenesten

mandag

18.

kl. 13.00 - 15.30



kl. 14.00

tirsdag

19.

kl. 14.00 - 15.00

torsdag

21.

kl. 19.00

Gudstjeneste LFS

søndag

24.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

mandag

25.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

26.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00

onsdag

27.

kl. 9.30 - 17.30

Sogneudflugt

turen går til Blicher Museet, Grønhøj Kro og Pejsegården

torsdag

28.

kl. 16.00 - 18.00

fredag

29.

kl. 16.00 - 17.30

søndag

31.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP

Kirkekaffe efter gudstjenesten

JUNI

mandag

1.

kl. 14.00

Fælles gudstjeneste i Skyttehushaven

tirsdag

2.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00

torsdag

4.

kl. 16.00 - 18.00

søndag

7.

kl. 10.10
kl. 10.30

Fokus på salmesang
Gudstjeneste SKD

mandag

8.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

9.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00


kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

torsdag

11.

kl. 16.00 - 18.00

søndag

14.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

Kirkefrokost i Johanneshuset efter gudstjenesten

mandag

15.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

16.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00

torsdag

18.

kl. 16.00 - 18.00

søndag

21.

kl. 10.30

Gudstjeneste DVP
Musikgudstjeneste

mandag

22.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

23.

kl. 14.00 - 15.00

kl. 16.00 - 18.00

onsdag

24.

kl. 16.00 - 17.30

torsdag

25.

kl. 16.00 - 18.00

søndag

28.

kl. 10.30

Gudstjeneste LFS

Kirkekaffe efter gudstjenesten

mandag

29.

kl. 13.00 - 15.30

tirsdag

30.

kl. 14.00 - 15.00


kl. 16.00 - 18.00

JULI




AUGUST

tirsdag

11.

kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

SEPTEMBER

tirsdag

8.

kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

tirsdag

15.

Valgforsamling, her afholdes valget til menighedsrådet

OKTOBER

tirsdag

13.

kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

NOVEMBER

tirsdag

10.

kl. 15.00

Offentligt menighedsrådsmøde i Johanneshuset

DECEMBER